5 گیاه آپارتمانی مقاوم

By اسفند 27, 1402فروردین 2ام, 1403وبلاگ

با نصب و عضویت در اپلیکیشن کارایاب می‌توانید اقدام به ثبت سفارش خدمات سفره آرایی، آشپزی در منزل شما، پیشخدمت و پذیرایی در منزل و بیش از ۱۲۰ خدمت دیگر بنمایید.

گیاهان آپارتمانی یا گیاهان زینتی داخلی، گیاهانی هستند که در فضاهای داخلی منازل، محیط‌ های کاری و دفاتر کاری قرار می‌گیرند و به دلیل زیبایی و خواص تصفیه‌کننده هوایی، مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این مقاله، به بررسی پنج گیاه آپارتمانی مقاوم می‌پردازیم که می‌توانند در شرایط مختلف به خوبی رشد کنند.

آگلونما

گل آگلونما یکی از گیاهان پرطرفدار است که خواص زیادی در تصویه هوا محیط دارد. جالب است بدانید آگلونما آلودگی هوا و مواد شیمیایی موجود در هوا محیط اطراف خود را جذب کرده و با آزاد سازی اکسیژن موجب تصویه هوا می شود، به همین علت اکثر افراد برای افزایش کیفیت خواب این گیاه را در اتاق خواب خود نگهداری می‌کنند. برای نگهداری از این گیاه باید به موارد زیر توجه کرد:

نور : آگلونما نیاز نوری کمی دارد و در بین گیاهانی که تقریبا بدون نور زنده می‌مانند، در رتبه‌های اول قرار دارد. بهترین مکان برای آن، جایی در پشت پنجره شمالی با نور غیر مستقیم است.

آبیاری : گونه های مختلف این گیاه به آبیاری نسبتاً مشابهی نیاز دارند و باید زمانی اقدام به آبیاری کنید که رویه‌ی خاک کاملا خشک شده باشد.

دما : دما ایده آل آگلونما 18 الی 25 درجه سانتیگراد است. جالب است بدانید که قرار گرفتن این گیاه در نزدیکی وسایل سرمایشی و یا گرمایشی منجر به از بین رفتن گیاه می‌شود.

 

 

برگ عبایی

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی برگ عبایی است. این گیاه که از خانواده سوسنی هاست و بومی کشور چین و ژاپن است. اگر به خوبی از این گیاه نگهداری کنید گل های بنفش و زیبایی می دهند که البته دوام چندانی نیز ندارند.

نور: این گیاه مقاومت بسیار بالایی در برابر نتابیدن نور خورشید دارد و به خوبی می تواند سایه را تحمل کند. در واقع برگ عبایی به نور مستقیم خورشید بسیار حساس است و این امر باعث خشک شدن و سوختگی برگ های آن می شود بنابراین لازم است آن را زیر نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

آبیاری: برگ عبایی یکی از گل هایی است که به آبیاری زیادی نیاز ندارد بنابراین برای نگهداری از گل برگ عبایی در منزل لازم است خاک گلدان را با دست چک کنید و اگر خاک خشک بود آبیاری را مجددا تکرار کنید.

دما: هوای خواستگاه و محل زندگی برگ عبایی در کشورهای چین و ژاپن، معتدل رو به سرد بوده است. بنابراین بهترین طرز نگهداری گل برگ عبایی در محیط خانه و آپارتمان این است که دمای محیط خانه را برایشان 10 تا 20 درجه سانتی گراد نگه دارید.

 

 

سانسوریا

سانسوریا از خانواده ساکولنت‌ها و جز گیاهان آپارتمانی معروف و درعین حال پرطرفدار به‌شمار می‌رود؛ محبوب از این جهت که در عین زیبایی و تنوع گونه‌ها، نگهداری آسان داشتی و جز گیاهان سرسخت و مقاوم است.

نور: سانسوریا به‌سرعت خود را با محیط وفق می دهد؛ یعنی حتی در نور خیلی زیاد هم به رشد خود ادامه می دهد. همین موضوع باعث شده سانسوریا یک گیاه آپارتمانی مناسب و جزء گیاهان مقاوم به نور کم باشد، منتها نور ایده‌آل برای این گیاه نور غیرمستقیم و نسبتا زیاد است. در نتیجه بهتر است آن را در نزدیکی پنجره جنوبی که بیشتر از سایر قسمت‌های خانه نورگیر است قرار دهید.

آبدهی: سانسوریا به آب خیلی کمی برای رشد نیاز دارد و بهتر است هر دو هفته یک بار خاک آن را چک کنید و فقط اگر خیلی خشک بود به آن آب بدهید.

دما: سانسوریا نسبت به دما مقاوم است و دمای کم یا زیاد تاثیر چندانی در رشد آن ندارد؛ اما برای اینکه بهترین شرایط را برای گیاه فراهم کنید، لازم است آن را در محیطی با دمای متعادل نگهداری کنید.

 

شفلرا

شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا و پرطرفدار این روزهای دنیای گل و گیاه است. یکی از دلایل محبوبیت پنجه کلاغی مراقبت بسیار راحت آن است، اما در حالی که مراقبت از شفلرا آسان است، این گیاه نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد.

نور: نور مورد نیاز شفلرا نور غیرمستقیم خورشید می‌باشد و درجات متفاوتی از نور را تحمل می‌کند و به سایه نسبتا مقاوم است.

آبیاری: اگرچه شفلرا خشکی را تحمل می‌کند اما بهتر است خاک مرطوب (اما نه خیس و غرقابی) نگه داشته شود بنابراین میزان آبیاری شفلرا در تابستان هفته‌ای 3-2 بار و در زمستان هفته‌ای یک بار است.

دما: دمای مناسب شفلرا حداقل ۱۸ درجه و حداکثر ۲۷ درجه سانتی گراد است.

 

 

دیفن باخیا

نگهداری از دیفن باخیا بعنوان گیاهی آپارتمانی با برگ های همیشه سبز و طرحدار بسیار مهم می باشد. گیاه دیفن باخیا از جمله گیاهان آپارتمانی محبوب است چرا که نگهداری اش آسان و راحت بوده و همچنین در ساخت اکسیژن و تصفیه هوا بسیار موثر می باشد.

نور: به محیط روشن با نور غیر مستقیم نیاز دارد. بهتر است گیاه را در فاصله کمی از پنجره جنوبی یا شرقی قرار دهید.

دما: دمای بین 13 تا 18 درجه برای نگهداری دیفن باخیا مناسب است. محیط نسبتا گرم را دوست دارد و سرما باعث ریزش برگ‌های پائینی گیاه می‌شود.

آبدهی:  دیفن باخیا گیاهی بسیار حساس در برابر آبیاری است و باید آبیاری طوری انجام شود که سطح خاک در حد 2 سانتی متر خشک شده باشد.

 

مجموعه بزرگ کاراجابز با ارائه خدمات باغبانی و نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی، درختچه‌های زینتی و امور باغداری، آماده خدمت‌رسانی به پرورش‌دهندگان گل و گیاه است. این سرویس شامل خدمات نگهداری گیاهان و درختان، آبیاری اصولی و سمپاشی، دفع آفات و … است. در این سرویس متخصصان پرورش گل و گیاه کاراجابز ضمن تقویت ریشه گیاهان و درختان با استفاده از روش‌های درمانی موثر تمامی آفات و بیماری‌های گیاهان و درختان شما را درمان می‌کنند و با توجه به نیاز گیاه اقدامات لازم را برای احیاء دوباره گیاهان پژمرده و نیمه‌جان انجام می‌دهند.

وبسایت و اپلیکیشن کاراجابز به شما کمک می‌کند بی‌نیاز به جستجوی مختلف و تماس‌های تلفنی متعدد، با مشخص کردن محل ، روز و ساعت، دریافت خدمات مختلف با قیمت ثابت را تجربه کنید! کاراجابز در تمام مراحل کنار شماست. قیمت خدمات همانیست که در اپلیکیشن می‌بینید و تایید می‌کنید. این قیمت ثابت خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. خبری از انعام و درخواست مبلغ اضافه نیست و تمامی خدمات با دقت و ظرافت تمام انجام خواهد شد.

 

دانلود اپلیکیشن کارا همین الان تماس بگیرید

 

مقاله های پربازدید سایت کارا :

4 روش برای رفع زردی وسایل برقی سفید

| وبلاگ | 22 Comments
با نصب و عضویت در اپلیکیشن کارایاب می‌توانید اقدام به ثبت سفارش خدمات سفره آرایی، آشپزی در منزل شما، پیشخدمت و پذیرایی در منزل و بیش از ۱۲۰ خدمت دیگر…

روش تمیز کردن رینگ ماشین

| وبلاگ | 17 Comments
به دلیل انباشته شدن گرد و غبار، جربی‌ و آلودگی‌ها تمیز کردن تک تک اجزاء خودرو از جمله تمیز کردن رینگ ماشین ضروری است. این کار علاوه بر حفظ بهداشت محیط،…

5 گیاه آپارتمانی مقاوم

| وبلاگ | 2 Comments
با نصب و عضویت در اپلیکیشن کارایاب می‌توانید اقدام به ثبت سفارش خدمات سفره آرایی، آشپزی در منزل شما، پیشخدمت و پذیرایی در منزل و بیش از ۱۲۰ خدمت دیگر…

متداول ترین روش‌های تکثیر سانسوریا

| وبلاگ | 8 Comments
فواید سانسوریا گیاه سانسوریا یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که به مراقبت زیادی نیاز ندارد. به همین دلیل  یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای دکوراسیون داخلی منزل و یا…