راهکارهایی برای بهبود عملکرد بخاری خودرو در زمستان

By آبان 10, 1402وبلاگ

یکی از لذت‌های رانندگی در فصول سرد سال، روشن‌کردن بخاری خودرو است. زمانی که برف می‌آید و شما در داخل خودروی خود نشسته‌اید، روشن‌کردن بخاری علاوه بر حس آرامش، موجب تجربۀ کاربری بهتر شما در استفاده از ماشین می‌شود. اما استفاده از بخاری در فصول سرد به دقت هم نیاز دارد تا بتوان بیشترین بازده را از این فرایند، به دست‌آورد. رعایت قوانین و نکات استفاده از بخاری ماشین در زمستان، به شکل عملی، به شما کمک می‌کنند تا شرایط مطلوب‌تری را در ماشین تجربه کنید. به همین دلیل در ادامه این مقاله  به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

بخاری ماشین چگونه عمل می کند؟

همانطور که گفتیم بخاری بر خلاف کولر فشاری به ماشین نمی آورد. در واقع آب موتور گرمای بخاری خودرو را تامین می کند و هیچ انرژی دیگری برای این کار لازم نیست. مایعی در موتور جریان دارد که وظیفه خنک کردن موتور را بر عهده دارد. این مایع همان آب موتور است و گرمای موتور را جذب می کند. این آب که همواره در حال گردش است، رادیاتور ماشین را گرم می کند.
دمنده ای که انرژی خود را از باتری ماشین می گیرد، باد گرم را وارد کابین می کند. وقتی دیواره های رادیاتور به اندازه کافی داغ شد، می ‌توان با روشن کردن این دمنده و تنظیم قدرت باد ورودی، هوای گرم را وارد فضای خودرو کرد.

 

ماشین را حرکت دهید

بر خلاف گذشته، خودروهای جدید نیاز به زمان زیادی برای گرم شدن ندارند. اما باز هم مدتی زمان می برد که موتور خودرو گرم شود. حرکت کردن می تواند در گرم شدن سریع تر موتور موثر باشد. بنابراین بهتر است زودتر حرکت کنید تا هم موتور و هم بخاری گرم شوند.

 

A/C  را روشن نگه دارید

خیلی از افراد فکر می کنند کلید A/C را فقط باید در فصل تابستان روشن کنند اما اینطور نیست. روشن کردن این کلید، کمپرسور تهویه هوا را روشن می کند و بنابراین رطوبت موجود در فضای داخل ماشین کمتر می شود. در صورت عدم روشن بودن این دکمه شیشه ها بخار می گیرد. پس بهتر است این کلید را روشن کنید تا رطوبت هوا از بین برود. وقتی هوای بیرون سرد باشد کمپرسوز نیاز به فعالیت زیادی ندارد و به شکل خودکار خاموش و روشن می شود. بنابراین به موتور فشاری وارد نمی شود.

 

پنجره را کمی باز کنید

گاهی روشن کردن کلید A/C هم قادر نیست رطوبت داخل ماشین را از بین ببرد، به خصوص اگر چندین سرنشین داخل ماشین باشند. بنابراین بهتر است یکی از پنجره ها را کمی باز کنید تا هوا داخل فضای خودرو جریان داشته باشد و مانع از بخار کردن شیشه ها شود. شیشه های مه گرفته می تواند هنگام رانندگی جلوی دید را بگیرد و بسیار خطرناک باشد.

 

ضد یخ بریزید

ضد یخ علاوه بر اینکه می‌تواند در فصل سرما از یخ‌زدگی آب درون موتور جلوگیری کند؛ سبب جرم‌گیری لوله‌های رادیاتور وگردش بهتر آب نیز می‌شود. این اتفاق در نهایت منجر به بهبود شرایط کارکرد بخاری خودرو خواهد شد.

 

 

خدمات تعمیر و نگهداری خودرو کاراجابز شامل چه مواردی است؟

یکی از محبوب‌ترین خدمات شرکت کاراجابز در زمینه خدمات خودرویی خدمات تعمیر و نگهداری خودرو است. در این خدمات، تمامی نیازهای خودرو از جمله تعویض روغن، تعویض فیلترها، تعمیرات مکانیکی، تعمیرات برقی و الکترونیکی و سایر خدمات مرتبط با خودرو،  با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و توسط تیم مجرب تعمیر و نگهداری ماشین ارائه می‌شود.  کاراجابز با ارائه این سرویس در محل. به مشتریان خود امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به حضور در مراکز خدمات خودرو، خودروی خود را در محل کار یا منزل تعمیر کنند.  با این کار در کنار صرفه‌جویی در زمان و هزینه، از خدمات با کیفیت و حرفه‌ای نیز بهره‌مند خواهند شد.

وبسایت و اپلیکیشن کاراجابز به شما کمک می‌کند بی‌نیاز به جستجوی مختلف و تماس‌های تلفنی متعدد، با مشخص کردن محل ، روز و ساعت، دریافت خدمات مختلف با قیمت ثابت را تجربه کنید! کاراجابز در تمام مراحل کنار شماست. قیمت خدمات همانیست که در اپلیکیشن می‌بینید و تایید می‌کنید. این قیمت ثابت خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. خبری از انعام و درخواست مبلغ اضافه نیست و تمامی خدمات با دقت و ظرافت تمام انجام خواهد شد.

مقاله های پربازدید سایت کارا :

10 دلیل آب دادن کولر گازی و راه های رفع آن

| وبلاگ | No Comments
آب دادن کولر گازی ممکن است به علت مشکلات فنی، نصب نادرست، تخلیه نشدن صحیح آب کولر گازی یا شرایط محیطی اتفاق بیفتد. علت آب دادن کولر گازی یا علت…

برق داشتن بدنه اجاق گاز و راهکار رفع مشکل

| وبلاگ | No Comments
برخی مواقع ممکن است هنگام لمس اجاق گاز با برق گرفتگی مواجه شوید. برق داشتن بدنه اجاق گاز دلایل گوناگونی دارد. از جمله اینکه ممکن است سیم کشی و اتصالات…

پرز گرفتن لباس در ماشین لباسشویی و علت های آن

| وبلاگ | 59 Comments
پرز گرفتن لباس در ماشین لباسشویی مشکلی رایج است که می‌تواند آزاردهنده باشد. این پرزها نه تنها ظاهر لباس‌ها را زشت می‌کنند، بلکه می‌توانند به مرور زمان به عملکرد ماشین…

کاهش مصرف کولر آبی در برق و آب با راهکارهایی ساده

| وبلاگ, کولر آبی | No Comments
شما می‌توانید با یادگیری نکات کاهش مصرف برق کولر آبی، در هزینه برق مصرفیِ خود صرفه‌جویی کنید. صرفه‌جویی در مصرف انرژی کولر آبی کار چندان سختی نیست و صرفا به رعایت…