ترفندهای کلیدی برای داشتن اسباب کشی آسان

By تیر 29, 1400مرداد 10ام, 1400وبلاگ

با نصب و عضویت در اپلیکیشن کارایاب می‌توانید اقدام به ثبت سفارش خدمات سفره آرایی، آشپزی در منزل شما، پیشخدمت و پذیرایی در منزل و بیش از ۱۲۰ خدمت دیگر بنمایید.

ترفندهایی برای داشتن اسباب کشی آسان

اسباب کشی یکی از سخت‌ترین و طاقت فرساترین کارهاست اما زمانی که این کار را به درستی و با برنامه‌ریزی انجام دهیم به یکی از ساده ترین و لذت بخش‌ترین کارها تبدیل می شود. اسباب‌کشی و جابه‌جایی وسایل به زمان زیادی و صبر نیاز دارد و آشنا شدن با چند راهکار ساده و کاربردی می‌توان وسایل را سریع‌تر بسته‌بندی کرد و اسباب‌کشی راحت‌تری داشت.

آمادگی برای اسباب‌کشی

قبل از شروع اسباب‌کشی، کارهایی را که شمارا برای اسباب کشی آماده می‌کنند انجام دهید. بهتر است به فکر تغییر آدرس‌های پستی باشید تا در صورت تحویل گرفتن سفارش‌های پستی در زمان اسباب‌کشی به مشکل نخورید و قبوض برق، آب و گاز منزل فعلی خود را تسویه کنید. به دنبال تهیه لوازم بسته‌بندی باشید و برای پیدا کردن نیسان باربری یا وسایل نقلیه لازم برای حمل اسباب و اثاثیه خود وقت بگذارید. این‌ها کارهایی هستند که باید چند روز قبل از اسباب کشی انجام شوند.

زمان اسباب‌کشی

بهترین زمان اسباب کشی وابسته به شرایط افراد یک زمان خاص و مشخص است. فاکتور‌های زیادی روی زمان مناسب اسباب کشی تاثیر دارند. مثلا برای افرادی که فرزند محصل دارند و یا خودشان همزمان مشغول به خواندن درس و کار هستند بهترین زمان اسباب کشی فصول تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مثل تابستان و اواخر بهار است.
برنامه‌ریزی‌‌، انتخاب یک زمان مناسب و در نظر گرفتن بهترین زمان اسباب کشی ، می‌تواند از لحاظ راحتی و هزینه و حتی استرس جابه‌جایی کمک بسیاری به شما بکند

بهترین ساعت اسباب کشی در طول روز

بهترین ساعت برای اسباب کشی شما صبح زود است.
ساعت‌های ابتدایی صبح، به‌خصوص در ماه‌های تابستان، خنک‌تر هستندو این برای انجام کارهای فیزیکی سخت مثل جابجایی لوازم منزل بسیار خوب است
و اگر سحرخیز نیستید و انجام‌ اسباب‌کشی در صبح زود برای شما سخت است، حرکت شبانه می تواند حتی در زمانی که بودجه شما برای جابه‌جایی کم است مقرون به صرفه باشد.ولی توجه به آسایش همسایه‌ها یکی از مهمترین نکات در اسباب‌کشی است و تا حد امکان اسباب‌کشی را خیلی بی سروصدا انجام دهید.

بهترین روز اسباب کشی در هفته

زمان تعیین تاریخ حرکت و انتخاب بهترین روز برای اسباب کشی ، سعی کنید یک روز درمیان هفته را انتخاب کنید. جابجایی بین روزهای شنبه تا چهارشنبه به دلیل اینکه روز‌های تعطیل مثل پنج‌شنبه و جمعه درخواست‌ها افزایش پیدا می‌کند، بهترین انتخاب‌ است و به کاهش هزینه جا‌‌به‌جایی کمک زیادی می‌کند.

بیشتربخوانید : انواع شوفاژ رادیاتور

بهترین روزهای جابجایی در ماه

انتخاب روزهای جابجایی در ماه نیز اهمیت زیادی دارد. معمولاً روزهای ابتدا و انتهای ماه زمان اتمام اجاره‌نامه‌ها است و اکثر مردم در حال مسافرت یا اسباب‌کشی به محل جدید هستند و شما می‌توانید برای اجتناب از شلوغی خیابان‌ها و ماندن در ترافیک، اواسط ماه را برای اسباب کشی انتخاب کنید.

بهترین ماه اسباب کشی در طول سال

بهترین ماه اسباب کشی و فصل مناسب جابجایی را نیز فراموش نکنید.
آمارها نشان می دهد که تقریباً 62 درصد از این جابجایی‌ها از ماه‌های خرداد تا شهریور اتفاق می‌افتد. این زمانی است که شرکت‌های خدمات باربری شلوغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کنند. به ویژه خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای و دانشجو دارند، جابجایی در فصل تابستان را انتخاب می‌کنند.
بنابراین برای دور ماندن از شلوغی‌ها، اگر شرایط اسباب‌کشی در ماه‌های دیگر را دارید نیازی نیست که حتما در تابستان اسباب‌کشی کنید به وی›ه اینکه هزینه‌های اسباب کشی در تابستان به دلیل زیاد بودن تقاضا گران‌تر از ماه‌های دیگر است. و ممکن است به دلیل زیاد بودن مشتریان در تابستان نتوانید خدمات خوبی را دریافت کنید.

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

روی بسته‌بندی نام وسایل را مشخص کنید

روی هر جعبه پس از اینکه کار بسته‌بندی آن تمام شد، اطلاعات کامل وسایل و لوازم داخل جعبه یا کارتن بنویسید یا با برچسبی روی آن بچسبانید . و اگر که اجناس داخل آن شکستنی بود، با ماژیک قرمز این کلمه و محلی (آشپزخانه ، پذیرایی یا اتاق خواب) را که این لوازم به آن تعلق دارند، به صورت درشت بر روی جعبه یا برچسب بنویسید. به این ترتیب هر یک از جعبه ها به محض انتقال به مکان جدید، در آن فضای اشاره شده قرار گیرد. با این روش، کار‌ها با نظم و سرعت بیشتری انجام می‌شوند.

 

ترفندهای مهم برای داشتن اسباب کشی آسان

نحوه بسته‌بندی وسایل شکستنی

تعداد زیاد وسایل شکستنی نباید باهم در یک جعبه بزرگ قرار بگیرند، چون با سنگین‌تر شدن کارتن، حمل آن نیز سخت می‌شود و احتمال شکستن بیشتر می‌شود . بنابراین برای بسته‌بندی وسایل شکستنی نیاز است که کارتن‌هایی را با سایز‌های متوسط و کوچک آماده کنیم..
با چسب های پهن، مقاوم و مخصوص بسته بندی کارتن، کف کارتن و گوشه های آن را محکم کنید.  تا احتمال جدا شدن کارتن از هم کاسته شود
برای جلوگیری از برخورد وسایل شکستنی به همدیگر و شکستن آن ها در کارتن می‌توانید از نایلون‌های حباب‌دار –که به آنها بابل رپ گفته می شود – استفاده کنید و آن‌ها را با بین ظروف شکستنی و کف کارتن قرار دهید تا هنگام زمین قرار دادن کارتن‌ها هیچ آسیبی به ظروف نرسد.
روزنامه ها  هم گزینه‌ای برای بسته‌بندی وسایل شکستنی هستند اما به دلیل وجود مواد شیمیایی و سرب در چاپ نوشته ها بهتر است هنگام بسته بندی لوازم شکستنی و مخصوصا ظروف غذاخوری  که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنیم ، استفاده نشود. زیرا وسایل را هم آلوده و هم رنگی می کند. در عوض اگر پارچه یا تکه های لحاف یا پتوی کهنه در منزل موجود است، می توانید آنها را در صورتی که نیازی به آنها ندارید، تکه تکه کرده و بین وسایل شکستنی در جعبه و یا کارتن قرار دهید.

لوازم مورد نیاز بسته‌بندی

طناب زخیم و نازک، جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف (شما می توانید این قبیل جعبه ها را از فروشگاه هایی مانند سوپرمارکت ها به مبلغ اندک خریداری کنید) یا کارتن‌های وسایل مختلف، جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص میوه، پارچه، چسب نواری پلاستیکی و کاغذی محکم و پهن، منگنه‌ بزرگ، برچسب، بند، پلاستیک های حباب دار مخصوص بسته بندی شکستنی ها، روزنامه های باطله، ماژیک درشت مشکی یا آبی و قرمز و پارچه‌های بلااستفاده برای بسته بندی نیاز است.

تعداد کارتون مناسب برای اسباب کشی

شما برای محاسبه تعداد کارتن موردنیاز برای اسباب‌کشی نیازی نیست کار خاصی انجام دهید و متخصصان کاراجابز با سال‌ها تخصص و تجربه در زماینه باربری و اسباب کشی برای شما  یک نمودار محاسبه تعداد کارتن بر اساس بزرگی و قدمت خانه آماده کرده‌اند.
با توجه به یک قانون کلی، هرچه زمان بیشتری را در خانه‌ای زندگی کرده باشید تعداد وسایلی که انباشته کرده‌اید هم بیشتر است و برای اینکه از عجله و استرس در زمان اسباب‌کشی دوری کنید بهتر است از همین الان شروع کنید

 

ترفندهای مهم برای داشتن اسباب کشی آسان

حمل گلدان‌های بزرگ و سنگین

در برنامه ریزی برای اسباب‌کشی گیاهان را فراموش نکنید.
چاره‌ای برای حمل و نقل گیاهان وجود ندارد مگر به همان شکلی که هستند
با رعایت کردن چند نکات می‌توانید گیاهان خود را بدون آسیب به منزل جدید منتقل کنید

۱ . دوساعت قبل از حرکت و بار زدن وسایل، گیاهان را آبیاری کنید به دلیل اینکه خاک گیاهان نباید در هنگام بابری نباید گل و شل باشد.

۲ . گلدان‌های ریز و فانتزی را در یک جعبه قرار داده و و اطراف آن را با روزنامه پر کنید تا مطمئن شود تکان نمیخورند و با جعبه را با چسب محکم ببندید.

۳ . گلدان‌های بزرگ را در گوشه‌ای به دور از شلوغی اسباب‌کشی قرار دهید تا به آن برخورد نکنند و آسیبی به آن نرسد.

۴ . گلدان‌ها در انتها سوار ماشین بابری کنید که احتمال برخورد آن‌ها به وسایل کمتر باشد.

۵ . ساقه‌های گیاهان را به وسیله بند در محل ثابت کنید یا چوبی را کنار ساقه قرار داده و آن هارا به هم متصل کنید تا در حین حرکت دچار تکان‌های شدید یا شکستگی نشوند.

۶ . اولین چیزی که باید از ماشین تخلیه شود و در جای جایی مناسب قرار بگیرد گیاهان هستند.

۷ . اگر قصد جا‌به‌جایی از شهری به شهر دیگر را دارید و یا احتمال می‌دهید زمان زیادی را در ترافیک بمانید، زمانی را برای حرکت انتخاب کنید که دمای داخل بارگیر در اثر آفتاب (گرما) و سرما تغییرات چندانی نداشته باشد.

بررسی خانه جدید

 قدم اول برای مدیریت وسایل اضافی خانه، تهیه‌ی لیست است. خانه‌ی جدید را بررسی کنید و از تمام وسایلی که آنجا قرار است استفاده کنید لیست تهیه کنید. تهیه لیست کمک ‌میکند تا وسایل اضافی را با خود حمل نکنید و از هزینه‌های زیاد جلوگیری می‌کند.


فروش یا اهدای وسایل اضافی

زمان اسباب‌کشی به خیلی از وسایل در خانه جدید احتیاجی پیدا نمی‌کنیم و بسته به اولیت‌های شخصی خودمان، اگر آن وسایل سالم بودند یا وضعیت خوبی داشتند، می‌توانیم آن‌ها را به فروش برسانیم یا به افرادی که نیاز دارند اهدا کنیم.
زمانی که از فروش یا اهدا لوازم حرف می‌زنیم بحثمان فقط فروش یا فقط اهدا نیست، می توانیم وسایل گران را بفروشیم و وسایل ارزان مانند ظروف و لباس‌های اهدا شده را اهدا کنیم
و این را در نظر بگیرید که از آشناهایتان کسی به لوازم شما احتیاجی دارد یا نه و این کار گزینه بهتری برای بیرون کردن وسایلی که دوستشان دارید است

یک روش جا‌به‌جایی مطلوب انتخاب کنید

از مهم ترین کارها برای اسباب‌ کشی منزل ، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین روش برای آن است. شما می‌توانید خودتان وسایل را به منزل جدید ببرید یا می‌توانید از شرکت‌های باربری کمک بگیرید. انتخاب یکی از این دو روش، کاملا به شرایط، بودجه و خواسته خود شما بستگی دارد.
شرکت‌های باربری با داشتن تجربه و تخصص در این زمینه می توانند کمک بسیاری به شما در انتقال وسایل بدون آسیب بکنند

انتخاب شرکت اسباب کشی منزل مناسب

در صورتی ‌که می‌خواهید از شرکت‌های باربری برای اسباب‌کشی کمک بگیرید، توصیه می‌شود بهترین شرکت را( با توجه به انتظارات و بودجه خودتان) از نظر خدمات، قیمت، پاسخگویی و سایر ویژگی‌ها انتخاب کنید. انتخاب یک شرکت باربری مناسب، در اسباب‌کشی کمک بسیار بزرگی است. برای این منظور، باید مطمئن باشید که شرکت باربری را از قبل رزرو کرده و روز اسباب‌کشی را با این شرکت هماهنگ کنید.
معمولا شرکت‌های باربری خدمات متنوعی شامل بسته‌ بندی لوازم منزل، حمل اثاثیه سنگین و سایر خدمات را ارائه می‌دهند که برای استفاده از تمام این خدمات نیاز باید هزینه پرداخت کنید. به‌همین دلیل باید بودجه خود را در نظر گرفته و در کنار آن، خدمات موردنیاز خود را انتخاب کنید.

مشکلات اسباب کشی توسط خودمان

شاید در ابتدای کار فکر کنید که خودتان می‌توانید بدون کمک شرکت‌های باربری اسباب‌کشی را انجام دهید. ولی بهتر است که این نکات را هم بدانید که حمل وسایل بدون تخصص کاری بسیار سخت است و ممکن است باعث خرابی‌های وسایل و اثاثیه و آسیب دیدن و زخمی شدن وسایل شود که هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی را برای شما داشته باشد.
به‌راحتی می‌توانید از یک باربری خوب کمک بگیرید.در این مرحله حتما به درستی تحقیق نمایید

وبسایت و اپلیکیشن کاراجابز به شما کمک می‌کند بی‌نیاز به جستجوی اتوبارهای مختلف و تماس‌های تلفنی متعدد، با مشخص کردن مبدا و مقصد، روز و ساعت، و حجم باری که قصد جابجایی آن را دارید، اسباب کشی با قیمت ثابت را تجربه کنید! کاراجابز در تمام مراحل اسباب کشی کنار شماست. قیمت اسباب کشی همانیست که در اپلیکیشن می‌بینید و تایید می‌کنید. این قیمت ثابت خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. خبری از انعام و درخواست مبلغ اضافه نیست و کار اثاث کشی با دقت و ظرافت تمام انجام خواهد شد.

 

دانلود اپلیکیشن کارا همین الان تماس بگیرید

 

مقاله های پربازدید سایت کارا :

10 دلیل آب دادن کولر گازی و راه های رفع آن

| وبلاگ | No Comments
آب دادن کولر گازی ممکن است به علت مشکلات فنی، نصب نادرست، تخلیه نشدن صحیح آب کولر گازی یا شرایط محیطی اتفاق بیفتد. علت آب دادن کولر گازی یا علت…

برق داشتن بدنه اجاق گاز و راهکار رفع مشکل

| وبلاگ | No Comments
برخی مواقع ممکن است هنگام لمس اجاق گاز با برق گرفتگی مواجه شوید. برق داشتن بدنه اجاق گاز دلایل گوناگونی دارد. از جمله اینکه ممکن است سیم کشی و اتصالات…

پرز گرفتن لباس در ماشین لباسشویی و علت های آن

| وبلاگ | 58 Comments
پرز گرفتن لباس در ماشین لباسشویی مشکلی رایج است که می‌تواند آزاردهنده باشد. این پرزها نه تنها ظاهر لباس‌ها را زشت می‌کنند، بلکه می‌توانند به مرور زمان به عملکرد ماشین…

کاهش مصرف کولر آبی در برق و آب با راهکارهایی ساده

| وبلاگ, کولر آبی | No Comments
شما می‌توانید با یادگیری نکات کاهش مصرف برق کولر آبی، در هزینه برق مصرفیِ خود صرفه‌جویی کنید. صرفه‌جویی در مصرف انرژی کولر آبی کار چندان سختی نیست و صرفا به رعایت…