دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی

با نصب و عضویت در اپلیکیشن کارایاب می‌توانید اقدام به ثبت سفارش خدمات سفره آرایی، آشپزی در منزل شما، پیشخدمت و پذیرایی در منزل و بیش از ۱۲۰ خدمت دیگر بنمایید.

دلایل نشت آب ماشین لباسشویی


علت آبریزی از ماشین لباسشویی در خانه یک مشکل اساسی و نیازمند تعمیرات سریع است. تعمیر ماشین لباسشویی شاید در ظاهر سخت به نظر برسد ولی این‌طور نیست و در‌ واقع خیلی هم آسان است. برای شروع  لیستی از قسمت‌هایی که ممکن است نشتی آب ماشین لباسشویی از آن باشد را در اینجا توضیح می‌دهیم. می‌توانید با کمک این مطلب نسبت به عیب‌یابی، و رفع نشت ، تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب ماشین لباسشویی اقدام کنید.

نشتی، پارگی یا گرفتگی در شیلنگ‌های لباسشویی

اولین چیزی که زمان نشتی ماشین لباسشویی باید بررسی کنید، شیلنگ‌ها هستند. داخل ماشین لباسشویی شیلنگ‌های مختلفی وجود دارد که شیلنگ ورودی آب و تخلیه از معمول‌ترین آن‌ها هستند.

اولین قدم این است که مطمئن شویم شیلنگ‌ها محکم بسته شده‌اند و در صورت نیاز با یک آچار آن‌ها را سفت کنیم، شیلنگ‌های آب از یک طرف به شیر آب خانه و طرف دیگر در پشت ماشین لباسشویی وصل می‌شوند.

نشتی شیلنگ تخلیه یا لوله فاضلاب می‌تواند یکی از دلایل نشتی آب باشد. شیلنگ تخلیه که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد، ممکن است به درستی به لوله فضلاب خانه وصل نشده باشد.و هرگز سر شیلنگ تخلیه در لوله فاضلاب را آب‌بندی نکنید.

اگرماشین لباسشویی در حین آبگیری لباس نشتی آب داشت می‌تواند دلیلش معیوب بودن شیلنگ‌های داخلی باشد که شیر برقی را به مخزن جا پودری وصل می‌کنند. اگر روی ماشین لباسشویی را بردارید به دریچه مخزن دسترسی پیدا می‌کنید و می توانید شیلنگ‌ها را بررسی کنید.

بعضی ماشین لباسشویی‌ها آب را از طریق قسمت مواد شوینده به داخل مخزن تزریق می‌کنند و این قسمت هنگام برنامه آب‌گیری باید بررسی شود. اگر نشتی حین شستشو در بخشی از برنامه رخ می‌دهد شیلنگ مخزن به تخلیه باید بررسی شود. کلمپ‌ها و بست ها را بررسی کنید. برای دسترسی به این قسمت باید قاب پشت را جدا کنید در برخی مدل‌ها باید باید از برای بررسی قاب جلو باز شود .

بررسی پمپ تخلیه برای نشت آب در لباسشویی

یکی از شایع‌ترین دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه آب است. پمپ تخلیه می‌تواند با تسمه‌ به صورت مستقیم بچرخد، یا یک پمپ مگنتی الکتریکی جدا باشد. اگر نشتی آب لباسشویی را در طول چرخه شستشو دیدید، اطراف پمپ تخلیه را بررسی کنید و دنبال نشانه‌های نبودن کلمپ (بست) که شیلنگ‌ها را به پمپ وصل می‌کند و خود شیلنگ‌ها باشید.  که معیوب شدن پمپ تخلیه علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی است. اگر مشکل نشتی آب لباسشویی از پمپ باشد باید پمپ یا قالب پمپ تعویض شود.
پمپ ماشین لباسشویی در زیر ماشین لباسشویی قرار دارد که با درآوردن قاب پشتی می‌توان به پمپ دسترسی پیدا کرد و مهمترین نکته ایمنی این است که قبل از دسترسی به پمپ جریان برق را قطع کنید و از متخصص کمک بگیرید.

بررسی لاستیک دور درب برای دلیل نشتی آب از لباسشویی

لاستیک دور درب لباسشویی به مرور زمان دچار پوسیدگی می شود و کیفیت خود را از دست می‌دهد، به همین دلیل زمان نشتی آب از درب ماشین ‌لباسشویی باید در اولین مرحله سریعا درب ماشین لباسشویی را باز کرده و با دقت کردن به لاستیک دور آن، به دنبال یافتن نشانه‌هایی از پوسیدگی، پارگی و یا جمع شدن مواد شوینده باشید. جمع شدن مواد شوینده، می‌تواند مانع از بسته شدن محکم و صحیح درب شود و یکی از علت‌های نشت آب از زیر لباسشویی باشد.
دقت کنید اگر لاستیک از حالت اولیه خود خارج شود میتواند علت نشت آب از درب لباسشویی باشد ، برای رفع این مشکل نیاز است تا هرچندوقت یکبار لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تمیز و چک کنید و اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی نیاز به تعویض داشت سریعا اقدام کنید.

 

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

یکی از رایج‌ترین و بیشترین مشکلات نشتی آب از جاپودری ماشین لباسشویی است که به راحتی می‌شود با نظات همیشگی و مرتب از این مشکل جلوگیری کرد.
مایع سفید کننده لباس یا پودرهای لباسشویی نامرغوب مواد شیمیایی بسیار خورنده‌ای هستند که به مروز زمان در اثر استفاده زیاد می‌تواند باعث خوردگی جاپودری ماشین لباسشویی و حتی ترک خوردن و شکستگی جاپودری شود که در این صورت سبب خروج و نشتی آب از جاپودری ماشین لباسشویی می‌شود.
استفاده بیش از اندازه از پودر نیز دلیل دیگری برای آبریزش و خروج آب از مخزن جاپودری است
دلیل دیگری که سبب خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می شود، مسدود شدن جاپودریدر زیر جاپودری قطعه‌ای به اسم جنت وجود دارد که وظیفه این قطعه انتقال دادن پدر و آب به درون دیگ ماشین لباسشویی است که اگر این قطعه پیچ بخورد یا توسط جرم و خرده آشغال ها یا پودر‌های اضافی مسدود شود می‌تواند دلیل مسدود شدن جاپودری باشد.
مسدود شدن جنت به دلیل پودرهای اضافی و… یکی از موارد شایعیست که علت نشت آب از جاپودری لباسشویی است.
همچنین بالا بودن فشار آب ورودی به محفظه جاپودری نیز می‌تواند دلیل نشتی آب ماشین لباسشویی باشد

بررسی دیگ ماشین ‌لباسشویی

یکی دیگر از دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی، مشکل در تراز بودن دیگ  یا صاف نبودن سطحی که ماشین لباسشویی روی  قرار دارد، است. اگر ماشین لباسشویی هنگام کار کردن تراز نباشد یا سطح زیر آن صاف نباشد هنگام کار کردن دچار تکان‌های شدید و در نهایت ضربه به ماشین لباسشویی می‌شود که باعث شکاف یا سوراخ می‌شود و در نهایت شاهد نشتی آب خواهید بود.
همچنین اگر ماشین لباسشویی هنگام پر کردن آب و چرخاندن مخزن نشتی دارد علت ممکن است به کاسه نمد مربوط باشدریختن حجم بسیاری از لباس در لباسشویی به مرور زمان دچار اختلال کار در کاسه نمد و بلبرینگ می‌شود که در نهایت می‌تواند منجر به نشت آب با قرار دادن ماشین لباسشویی در سطحی صاف و تراز می توانید از هزینه‌های زیادی که خرابی ماشین لباسشویی به بار می‌آورد جلوگیری کنید

بررسی هیدرو استات

یکی دیگر از دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی می‌تواند هیدرواستات یا همان سوییچ فعال فشار باشد که وظیفه تعیین سطح آب مناسب در مخزن را دارد و در صورت خرابی، ماشین لباسشویی هنگام چرخه پر کردن آب دچار نشتی می‌شود.
هیدرواستات در لباسشویی معمولا کنار کنترل پنل قرار دارد و دارای یک لوله گنبدی شکل پر از هوا متصل به مخزن است
ماشین لباسشویی‌هایی که از برد الکترونیکی استفاده می‌کنند، هیدرواستات ، زیر مخزن در ناحیه فاضلاب قرار دارد. و وقتی مخزن ماشین لباسشویی از آب پر می‌شود، هوای داخل لوله فشرده شده و دیافراگم داخل هیدرواستات را فشار می‌دهد. هیدرو استات شیر آب را کنترل و وقتی به سطح آب مناسب رسید آن را قطع می‌کند.
اگر لوله متصل به مخزن نشتی داشته باشد، فشار لازم برای فعال کردن هیدرواستات وجود نخواهد داشت و آب بیشتز اندازه پر و سرریز و نشت خواهد کرد. خرابی هیدرواستات می‌تواند باعث سرریز و نشتی ماشین لباسشویی  شود. برای تعیین اینکه هیدرواستات خراب است، ابتدا دنبال نشانه‌های ترک، پارگی یا گرفتگی در شیلنگ باشید. و در صورت نیاز و برای اطمینان و سلامت ماشین لباسشویی خود از متخصصان کمک بگیرید.

نشت آب از ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ یا اسنوا

علت‌های نشتی آب در ماشین لباسشویی‌های ال‌جی، سامسونگ و اسنوا تفاوت چندانی باهم ندارند.و هر دلیلی که دراین مقاله درباره آن صحبت شده است ‌می‌تواند علت نشتی آب ماشین لباسشویی سامسونگ، ال‌جی یا اسنوا (یا هر برند دیگری) باشد

استفاده از بار متناسب و متوازن در دستگاه:

ظرفیت بار ماشین‌های لباسشویی باهم متفاوت است و اگر دستگاه را بیش از حد ظرفیت خودش با لباس‌های زیاد پر کرده باشید، این کار می‌تواند دلیل نشتی آب از درب ماشین لباسشویی باشد.
و اگر لباس‌های سنگین‌تر را در یک قسمت دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید این کار باعث می‌شود که تعادل ماشین لباسشویی بهم بخورد و در دورهای سریع ماشین لباسشویی دچار لرزش شود و شاهد نشتی آب ار درب ماشین لباسشویی باشید.

توجه به بسته بودن کامل درب ماشین لباسشویی

بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی می‌تواند یکی از دلایل نشتی آب باشد. عواملی را که باعث بسته نشدن در می‌شوند را بشناسید و مراقب باشید که درب به درستی بسته شده است. ذرات و رسوباتی در اطراف لاستیک درزبندی ایجاد شده باشد هم می‌توانند مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی شوند.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی

ما در این مقاله تمامی دلایل نشتی آب در ماشین لباسشویی را بررسی کردیم. انجام این بررسی‌ها معمولا آسان است  ولی انجام تعمیرات نیازمند دانش فنی، تجربه کافی و ابزارمناسب می‌باشد که باعث خرابی ها بیشتر نشود. تکنسین‌های متخصص کاراجابز برای تعمیر انواع ماشین لباسشویی ایرانی، خارجی در هر برند و مدلی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و به همه‌ی قطعات یدکی مورد نیاز در تعمیر ماشین لباسشویی را دسترسی دارند. با نصب اپلیکیشن کاراجابز و انتخاب خدمات مورد نیاز خود از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید و سلامت دستگاه خودتان را به متخصصان ما بسپارید.

در صورت مواجه شدن با هر یک از این ارور ها بهتر است انجام هرگونه تعمیر یا تعویض توسط سرویسکار و تعمیر کار مجاز و متخصص صورت بگیرد دستکاری بی مورد پکیج بوتان، ممکن است خسارات مالی فراوانی به همراه داشته باشد. تعمیر و بررسی پکیج های ایران رادیاتور و بوتان وظیفه متخصصین زبده  کاراجابز است.

 

دانلود اپلیکیشن کارا همین الان تماس بگیرید

مقاله های پربازدید سایت کارا :

6 علت اصلی روشن نشدن چرخ گوشت

| وبلاگ | No Comments
روشن نشدن چرخ گوشت یکی از مشکلات رایج این وسیله پرکاربرد است که در بعضی مواقع به‌دلیل بی‌احتیاطی کاربران در خصوص نحوه استفاده از دستگاه رخ می‌دهد و گاهی اوقات نیز…

۳ علت رایج کاهش مکش هود آشپزخانه

| وبلاگ | 9 Comments
در آشپزخانه‌ها، برای جلوگیری از پخش شدن بوی غذا در محیط و تجمع چربی و رطوبت، از هود استفاده می‌شود. هود آشپزخانه، با نیروی مکش، این ذرات را به خود…

۶ دلیل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی و راه حل آن

| وبلاگ | No Comments
دلایل متعددی برای عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی وجود دارد. از جمله رایج‌ترین این علل می‌توان به مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه با مواد زائد یا مو، خرابی پمپ تخلیه،…

۸ دلیل روشن نشدن جاروبرقی و روش حل آن

| وبلاگ | No Comments
فرض کنید جاروبرقی را روشن می‌کنید و قصد دارد تمام خانه را ظرف مدت نیم ساعت جارو بزنید ولی با فشردن دکمه پاور جاروبرقی متوجه می‌شود که جاروبرقی روشن نمی‌شود!…